Fontanny multimedialne – w trakcie budowy otwarcie wiosna 2011

Na początku Maja 2010 ruszyła budowa nowoczesnego parku fontann multimedialnych na Podzamczu w Warszawie, a dokładnie obok Skweru im. I Dywizji Pancernej w miejscy tzw brodzika. Zakończenie prac oraz otwarcie planowane jest na wiosnę 2011  roku. Działanie tej atrakcji wg informacji z urzędu miasta będzie opierało się na tzw koncertach fontann. Mają to być około 30 minutowe pokazy w sobotnie wieczory. Tłem pokazów ma być muzyka klasyczna, w klasycznej lub nowoczesnej aranżacji. Pokazy multimedialne będą realizowane na na fontannie głównej. Na niej zamontowane już są dysze które będą tworzyły ekran wodny na którym wspomniane pokazy będą wyświetlane. Będą wyświetlane na nim także kilkuminutowe filmy o Warszawie zarówno z historii miasta jak i warszawy współczesnej.

Wg urzędu miasta Park Fontann Multimedialnych będzie dzielił się na 3 części

  • część południową stanowiącą przestrzeń parkową zlokalizowaną przy ul. Boleść z dużą ilością drzew, krzewów, zieleni niskiej, ław i ławek oraz z fontanną suchą dla dzieci tzw. pluskowisko
  • część centralną z przebudowaną fontanną o powierzchni ponad 2200 m2 oraz fontanną liniową o długości ponad 120 m tzw. organami wodnymi
  • część północną stanowiącą błonia z odsłoniętymi widokami na panoramę Starego Miasta

Na razie inwestycja jest w trakcie budowy ale aktualnie są to już  bardziej prace wykończeniowe. Zdjęcia z bieżących postępów budowy znajdziecie Państwo w naszym serwisie, nowe zamieszczane są co około 2 tygodnie.

Oprócz opisywanej inwestycji prowadzone są także prace związane z remontem alejek parkowych i oświetlenia. Zmodernizowano ścieżkę rowerową na odcinku ulica Boleść – Sanguszki.

źródła:

Serwis Urzędu Miasta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *