Inauguracja Iluminacji w Warszawie 4.12.2010

W dniu dzisiejszym Warszawa oficjalnie rozpoczęła przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.  4.12.2010 na Placu Zamkowym odbył się koncert  „Wielka świąteczna iluminacja” oraz,  jak wskazuje  nazwa tegoż koncertu,  uruchomiono świąteczną iluminację* Warszawy . Nie zabrakło zapowiadanych gwiazd muzycznych, a całość poprowadził znany chyba wszystkim Piotr Bałtroczyk. Już sama osoba prowadzącego zapowiadała dobrą zabawę,  i tak właśnie było. Na scenie wystąpili między innymi Urszula, Patrycja Markowska, oraz Andrzej Piaseczny. Pojawiły się tam także pojawiły się maskotki Euro 2012 Slavek i Slavko .

W przerwach między występami publiczności nie pozwalał się nudzić wspomniany pan Piotr, który prowadził tzw Kiss Cam** ( co ciekawe wszyscy dawali się wciągnąć w zabawę) ,  nie zabrakło wyznań miłości a nawet oświadczyn na scenie. W nastrój świąteczny wprowadzały widzów śpiewane chóralnie kolędy.

Ok godziny 17 na scenie pojawiła się Pani Prezydent Warszawy i rozpoczęła się część oficjalna, czyli włączenie oświetlenia na choince. Odbyło się to jako symbolicznie włożenie wielkiej wtyczki do kontaktu, przez grupę publiczności,  po klasycznym odliczaniu,  razem z Panią Prezydent.  Dodatkowo w świąteczny nastrój całe Stare Miasto wprowadza pobliski Jarmark Świąteczny, który odbywa się z kolei na Rynku Starego Miasta.

Wszystko to razem sprawia że cała Starówka i okolice wprowadzają nas w ciepły nastrój świąteczny, a śnieg którego pełno w około dzisiaj sprawia ze robi się ciepło i miło w sercach.

*Iluminacja dodatkowe informacje:

Choinka na Placu Zamkowym ma wysokość 27 metrów a średnica jej w najgrubszym miejscu wynosi około 9 metrów

Koszty: Zakup całości oświetlenia  przez dwa lata kosztował ok 4 mln złotych. W tym roku ratusz zapłacił 690 tys. zł za oświetlenie ul. Emilii Plater i 200 tys. zł za pl. Grzybowski, ul. Podwale i doświetlenie pl. Zamkowego. Instalacja jest ekologiczna za pomocą diod ECO-LED , i jest sterowana nowoczesnym systemem bezprzewodowym (info z GW —>>>Strona<<<—)

**Kiss Cam jest to zabawa polegająca na wyłapywaniu przez operatora kamery przypadkowych widzów, podczas imprezy masowej i namawianiu ich przez prowadzącego zabawę do pocałunku. Sprzeciw wywołuje najczęściej pomruk niezadowolenia reszty publiczności,  a dodatkowo szok jaki wywołuje w osobie jej obecność na wielkim telebimie sprawia, że wszyscy dobrze się bawią i mało kto odmawia udziału w zabawie

Iluminacja będzie działała codziennie po zmroku do końca Stycznia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *